konu anlatımları

BaşlıkYazarAksiyon
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 3. ÜNİTE BASINÇf erOku
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 4. ÜNİTE MADDE VE ENDÜSTRİ 6. BÖLÜM TÜRKİYEDE KİMYA ENDÜSTRİSİf erOku
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 4. ÜNİTE MADDE VE ENDÜSTRİ 5. BÖLÜM MADDENİN ISI İLE ETKİLEŞİMİf erOku
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 4. ÜNİTE MADDE VE ENDÜSTRİ 4. BÖLÜM ASiTLER‐BAZLARf erOku
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 4. ÜNİTE MADDE VE ENDÜSTRİ 3. BÖLÜM KİMYASAL TEPKİMELERf erOku
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 4. ÜNİTE MADDE VE ENDÜSTRİ 2. BÖLÜM FİZİKSEL VE KİMYASAL DEĞİŞİMf erOku
8. SINIF FEN BİLİMLERİ 4. ÜNİTE MADDE VE ENDÜSTRİ 1. BÖLÜM PERİYODİK CETVELf erOku
8. SINIF FEN BİLİLERİ 3.ÜNİTE 5. BÖLÜM BİYOTEKNOLOJİf erOku
8.SINIF FEN BİLİMLERİ 2.ÜNİTE 4. BÖLÜM ADAPTASYON VARYASYON DOĞAL SEÇİLİMf erOku
8. SINIF FEN 2.ÜNİTE 3. BÖLÜM MUTASYON VE MODİFİKASYONf erOku

LGS Sınavına Konu Anlatımı ile Hazırlanın

Sınava hazırlanmak Derssaati. net ile artık çok kolay!

8.sınıf Lgs Hazırlık aşamasında olan öğrencilerin katıldıkları bu sınavda öğrenciler 6 ayrı dersten sınava tabii tutulacaklardır.

·       Öncelikle Türkçe dersine ait, fiilimsiler, sözcük gruplarında anlamlar, kalıplaşmış olan kelime toplulukları, deyim ve atasözleri, söz sanatları, cümlenin öğeleri, cümlenin türleri, metinlere ait türler, cümleler arasındaki anlam ilişkileri ve noktalama işretleri konular bulunmaktadır. Konuların detaylı anlatımları sizler için hazırlamış olduğumuz tüm dersler konu anlatımı kategorimizde bulunmaktadır.

·       Matematik dersine ait kara köklü sayılar, çarpanlar, üslü sayılar, veri analizi, cebirsel sayılar, basit olayların olma durumları konularından öğrenciler sorumlu tutulacaktır.

·       Fen Bilimi dersine ait ise DNA ve genetik kodlar, maddenin durumları ve endüstri, basınç, mevsimlerin ortaya çıkışı ve iklim konuları sorulacaktır.

·       İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine ait konular ise bir kahraman doğuyor, milli bir destan olan konu içerisinde ya istiklal ya ölüm konusu, milli uyanış: bağımsızlık yolunda atılan adımlar adlı konular bu ders adı altında sorulacak konulardandır.

·       İngilizce dersine ait, -The Internet, Teen Life, In the Kitchen, Friendship, On The Phone konuları sorulacaktır.

·       Son ders olan Din Kültürüne ait konular ise; kader ve kaza, bir peygamber tanıyorum: Hz. Musa(a.s.), kaderle ilgili kavramlar, insanın iradesi ve kader, İslam’ın paylaşma ve yardımlaşmaya verdiği önem, Bir peygamber tanıyorum: Hz. Şuayb (a.s.), zekat ve sadaka vermenin önemi, din, birey ve toplum, bir sure tanıyorum: Maun Suresi ve anlamı ve dinin temel gayesi araştırılmaktadır.

Konu anlatımları lgs sınavına yönelik hazırlanmakta ve alanında uzman branş öğretmenlerinin gözetiminde sizlere sunulmaktadır.

LGS Sınavında Başarılı Olmak İçin Derssaati. net’i Seçin

MEB’den yapılan açıklamalar doğrultusunda en yüksek başarı Türkçe, en düşük başarı ise Matematik dersindedir. Öğrenciler genel olarak Matematik dersine karşı bir önyargı içerisinde olup bu derse ağırlık vermemektedir. Türkçe dersi sözel bir ders olmasıyla öğrencilerin sevdiği dolayısıyla öğrencilerin başarı oranının yüksek olduğu bir derstir. Bizler buradaki kaygıyı ve ön yargıyı yıkarak öğrencilerimizin seveceği çalışma imkânını derssati.net olarak bu kategoride sunmaktayız.

LGS Sınavına Yönelik Test Çözümlerini Nereden Yapabiliriz?

Müfredata uygun bir biçimde özenle seçilerek hazırlanan, tüm derslere ait ayrıca LGS ağırlıklı sorularınız için derssaati.net sitesi üzerinden ihtiyacınız olan desteği temin edebilirsiniz. Lgs sınavı hazırlık yolculuğunda siz öğrencilerimize 8.sınıf tüm dersler konu anlatımı desteği sunmaktan mutluluk duyuyoruz.