8.Sınıf ingilizce testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
8. Sınıf İngilizce Friendship8. Sınıf İngilizce FriendshipTest Çöz
8. Sınıf İngilizce Friendship 28. Sınıf İngilizce Friendship 2Test Çöz
8. Sınıf İngilizce Friendship 38. Sınıf İngilizce Friendship 3Test Çöz
8. Sınıf İngilizce Teen Life8. Sınıf İngilizce Teen LifeTest Çöz
8. Sınıf İngilizce Teen Life 28. Sınıf İngilizce Teen Life 2Test Çöz
8. Sınıf İngilizce Teen Life 38. Sınıf İngilizce Teen Life 3Test Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen8. Sınıf İngilizce In The KitchenTest Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen 28. Sınıf İngilizce In The Kitchen 2Test Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen 38. Sınıf İngilizce In The Kitchen 3Test Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen 48. Sınıf İngilizce In The Kitchen 4Test Çöz

8.Sınıf İngilizce Dersinde Müfredata Uygun Sorular İle Başarılı Olun

Lise geçiş sınavı hazırlık evresi olan 8.sınıf öğrencilerimizin 8.sınıf İngilizce dersine test çözerek hazırlanması için onlara geniş kaynak sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm konularımız müfredat kapsamında hazırlanan 8.sınıf İngilizce testler sayesinde daha kolay anlaşılacaktır. Müfredat kapsamında bu kategoride bulunan 8.sınıf İngilizce testleri şu üniteleri kapsamaktadır: 8. sınıf İngilizce dersine ait müfredat konuları 10 üniteden oluşmaktadır: • 1.ünite, Friendship adlı ünitedir. Türkçe manasıyla arkadaşlık konularını anlatmaktadır. Bu ünitede accepting and Refusing , Offering and Making Invitations konuları anlatılmaktadır. • 2.Ünite, Teen Life adlı ünitedir ve Tükçe anlamı ile genç Hayatı anlamına gelen konuları ela almaktadır. Ayrıca bu ünitede Simple Present Tense olan geniş zaman konusu ve Likes and Dislikes konuları anlatılmaktadır. • 3.Ünite, In The Kitchen adlı ünitedir. Bu ünitenin kelime manası mutfakta anlamına gelmektedir. Bu ünitede işimize yarayan mutfak gereçleri anlatılmaktadır. • 4.Ünite, On The Phone, Türkçe manasıyla telefonda demektedir. Bu ünitede wıll ve prefer cümleleri konusu anlatılmaktadır. • 5.Ünite, The Internet adlı ünitedir. 6.Ünite, Adventures yani maceralar adlı ünitedir. 7.Ünite, Tourism kelime manasıyla turizm ünitesidir. • 8.Ünite, Chores adlı ünite olan Türkçe manasıyla ev işleri anlamına gelen bir ünitedir. 9.Ünite, Science yani bilim konularını anlatan ünitelerdir. • 10.Ünite, Natural Forcer adlı ünite kelime manasıyla doğal afetlerin anlatıldığı bir ünitedir. 8.sınıf İngilizce testler konular ile paralel olarak derssati.net’in uzman öğretmenleri tarafından hazırlanır.

İngilizce Dersinde Başarılı Olmak İçin Hangi Yollara Başvurmalıyız?

Dil öğrenmek çaba isteyen bir durumdur. Gayretli bir şekilde her gün kelime ezberleri yaparak kelime darağacımızı geliştirmeliyiz. Her gün en az 15 dakikanızı İngilizce dersine ayırmak,8. sınıf İngilizce testi çözerek kendinizi geliştirmeniz gerekir. . Dersi derste öğretmenimizin telaffuzlarıyla dikkatli bir şekilde dinlemek gerekir. Ayrıca kendinize özgü bir sözlük oluşturabilir ve bu sözlüğü sürekli yanınızda taşıyarak kelime haznenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce Testlerine Nereden Ulaşabiliriz?

İngilizce dersinde konuşma ve telaffuzun önem arz etmesinden ötürü her okuduğumuz soru karşısında kelime öğrenme ve konuşma kabiliyetimizi artacaktır. Bu sebeple 8.sınıf İngilizce dersi için günlük çalışma programı ve test çözüm sayısı belirlemeniz gerekmektedir. Her ders için standartta 25’er soru başlangıç seviyesindeki öğrenci için yeterli olacaktır. Zamanla sayıların arttırılması gerekir. Kaynak arayışlarınızda özgün soru tipleri ile sizlere destek olan derssaati. net’ten yararlanabilirsiniz. 8.sınıf İngilizce testleri sayesinde hem bilginizi pekiştirip hem de yeni soru tiplerini deneyimleyebilirsiniz.