6.Sınıf ingilizce testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
6.Sınıf İngilizce Life6.Sınıf İngilizce LifeTest Çöz
6.Sınıf İngilizce Life 26.Sınıf İngilizce Life 2Test Çöz
6.Sınıf İngilizce Life 36.Sınıf İngilizce Life 3Test Çöz
6.Sınıf İngilizce Yummy Breakfast6.Sınıf İngilizce Yummy BreakfastTest Çöz
6.Sınıf İngilizce Yummy Breakfast 26.Sınıf İngilizce Yummy Breakfast 2Test Çöz
6.Sınıf İngilizce Yummy Breakfast 36.Sınıf İngilizce Yummy Breakfast 3Test Çöz
6.Sınıf İngilizce Downtown6.Sınıf İngilizce DowntownTest Çöz
6.Sınıf İngilizce Downtown 26.Sınıf İngilizce Downtown 2Test Çöz
6.Sınıf İngilizce Downtown 36.Sınıf İngilizce Downtown 3Test Çöz
6. Sınıf İngilizce Weather and Emotions6. Sınıf İngilizce Weather and EmotionsTest Çöz

6.Sınıf İngilizce Müfredatına Uygun Test Kaynağı

6. sınıf İngilizce dersini tam anlamıyla öğrenmek isteyen öğrencilerin konuları sırasıyla öğrenmesi gerekmektedir. derssaati.net’in hazırlamış olduğu 6.sınıf İngilizce testleri ile de konu kavramalarını pekiştirebilirler. 6.sınıf İngilizce dersi müfredatında 10 ayrı ünite bulunmaktadır. • 1.Ünite, life adlı ünitedir, • 2.Ünite, yummy breakfast yani lezzetli kahvaltılarla alakalı cümlelerin anlatıldığı bir ünitedir. • 3.Ünite, downtown adı verilen Türkçe anlamıyla şehir merkezi adı verilen bir ünitedir. • 4.Ünite weather and emotions adlı ünitedir. Bu ünite, Türkçe manasıyla hava ve duygular anlamına gelmektedir. • 5.Ünite olan at the fair ünitesinin kelime manası fuarda demektir. • 6.Ünite, occupations adlı ünitedir. Bu üniteni Türkçe karşılığı mesleklerdir. • 7.Ünite, holidays adı verilen ünitedir. Kelime manası tatil anlamına gelmektedir. • 8.Ünite, bookworms adlı ünite olmakla beraber kelime karşılığı kitap kurtlarıdır. • 9.Ünite olan saving the planet adlı ünitenin Türkçe karşılığı, gezegeni kurtarmaktır. • 10.Ünite olan democracy ünitesi, kelime anlamı olarak demokrasi anlamına gelmektedir. 6.sınıf İngilizce testleri müfredat kapsamında yeni nesil soru anlayışı ile sizler için hazırlanmıştır.

6.Sınıf İngilizce Dersinde Başarının Anahtarı Dersssati

6.Sınıf İngilizce dersi asla zor olan bir ders değildir. Hatta şekil bakımından, Türkçe’den bile daha kolay olan bir derstir. Öncelikle kafamıza şunu yerleştirelim istersek her şeyi yapabiliriz. Günlük planlarımızla ders tekrarlarımızı aksatmamalıyız. İngilizce dersi için günlük kendimize 10 kelime belirleyerek bu kelimeleri gün boyu tekrarlarsak bu derste başarıyı yakalayabiliriz. Her gün kelime darağacımızı genişletmeyi kendimize amaç edinerek İngilizce dersini sorunsuz bir biçimde halletmiş oluruz. Renkli notlar tutarak öğrenme isteğimizi arttırabilir, görsel hafızamızla kelimeleri aklımıza getirebiliriz. Ayrıca yeni kelimeler ve yeni cümleler görmek adına farklı sorular inceleyerek, 6.sınıf İngilizce testi çözerek derse ve sınava hazır hale gelebilirsiniz. Kaynak noktasında ise artık ayrıca arayışa girmenize hiç gerek yok. Derssaati.net sizlere en güncel soru tipleri ile 6.sınıf İngilizce testlerini sunmaktadır.

İngilizce Testi Çözmek Fayda Sağlıyor Mu?

İngilizce dersi için günlük 10 kelimeyi aklında tutmanın yararlarından yukarıda bahsetmiştik. Kelimeleri aklımıza tutabilmemiz için farklı soru tiplerine bakmamız biçim açımızdan çok önemli olacaktır. Her gün 40 adet 6.sınıf İngilizce testi çözebilirsek hem her şıkta karşımıza çıkan İngilizce kelimeyi öğrenmiş oluruz hem de İngilizce okuma aksanımız gelişmiş olacaktır. 6.sınıf İngilizce müfredata uygun bir biçimde özenle seçilerek hazırlanmıştır. İngilizce öğrenirken ve eğlenceli konu sorularını çözerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.