6.Sınıf sosyal bilgiler testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar 26.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar 2Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar 36.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar 3Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar 46.Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Bağlantılar 4Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum6.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve ToplumTest Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 26.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 2Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 36.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 3Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 46.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 4Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve Miras6.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve MirasTest Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve Miras 26.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve Miras 2Test Çöz
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve Miras 36.Sınıf Sosyal Bilgiler Kültür ve Miras 3Test Çöz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersine Profesyonel Test Desteği

6.sınıf öğrencilerinin sosyal bilgiler dersi karşısında nasıl bir çalışma taktiği geliştirmeleri gerektiğinin ipuçları derssaati. net’te! Müfredat bilgisine göz atmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. 6.sınıf Sosyal Bilgiler ders müfredatına ait 7 ünite bulunmaktadır. • 6.Sınıf müfredatına ait bu ünitelerin ilki, birey ve toplum adlı ünitedir. Bu ünitede insanların sosyal hayat içerisinde ki rolleri, bu rollerin gelişimi zaman içerisinde ki değişimleri anlatılmaktadır. • 2.Ünite, kültür ve miras adlı ünitedir. Bu ünitede ilk Türk devletlerinin ekonomik, coğrafi özellikleriyle birlikte İslamiyet’in ortaya çıkmasıyla değişen durumları ve Türkiye Selçuklu dönemini anlatılmaktadır. • 3.Ünitede, insanlar, yerler ve çevre konuları anlatılmıştır. Bu ünitede Türkiye’nin önemli fiziki, beşeri özellikleri harita görselleriyle desteklenecek bir biçimde anlatılmaktadır. • 4.Ünite, bilim, teknoloji ve toplum adlı ünitedir. Bu ünitede bilimsel-teknolojik ilerlemelerin insan hayatına olan etkisi ve telif, patent hakları olan ürünlerin legal yollardan temin edilebileceği anlatılmaktadır. • 5.Ünite, üretim, dağıtım ve tüketim adlı ünitedir. Bu ünitede Türkiye’nin kaynaklarıyla ekonomisi arasında ki bağlantı, kaynakların yanlış bir şekilde tüketimi, ülke ekonomisine katkı amaçlı vatandaşlık görevimiz olan vergi vermemiz gerektiği anlatılmaktadır. • 6.Ünite, vatandaşlık adlı ünitedir. Bu ünitede, demokrasiyi, yasama-yürütme-yargı güçlerini, yönetim katının karar alma süreçlerini anlatmaktadır. • 7.Ünite olan son ünitede Türkiye’nin coğrafi konumuna bağlı olarak üstlendiği milletlerarası rolleri ve ekonomik ilişkilerini anlatmaktadır. Bu kategoride derssaati.net aracılığı ile uzman eğitmenlerin hazırladığı online testlere ulaşabilecek ve 6.sınıf sosyal bilgiler testi kaynak arayışı noktasında sonsuz bir kaynağa kavuşacaksınız.

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Dersine Günde Kaç Saat Çalışmalıyız?

6.sınıf Sosyal Bilgiler dersi, öğrencilerin farkındalığını arttıran konulardan oluşmaktadır. Sözel bir ders olan sosyal bilgiler dersini yazarak ve kısa notlar alarak çalışmak hem zihnimizde kalıcılığı sağlayacak hem de motivasyonumuzu arttıracak bir durumdur. Eğer ders çalışmaya isteksizlik durumu içerisindeysek bu durumun sebeplerini araştırılmalıyız. Planlarımızı oluşturarak, günde en az 1-2 saatimizi sosyal bilgiler dersine ayırmalıyız. Yepyeni bilgiler öğrendiğimiz bu derste, birden fazla konu ve bilgi olması açısından bu konuları sık sık tekrar yaparak 6.sınıf sosyal bilgiler testi çözmemiz de gerekmektedir.

Test Çözümlerimizi Nasıl Yapmalıyız?

Her gün günlük tekrarlarımızdan sonra 60 soru çözmek hem konuları pekiştirme adına hem de farklı sorular görmek için önemli bir adımdır. Özgün soru içerikleri, her seviyeye uygun soru çeşitlilikleri ve müfredata uygun bir biçimde özenle seçilerek hazırlanan, 6.sınıf Sosyal Bilgiler testi çözmek için derssaati.net sitesinin geniş soru seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.