7.Sınıf matematik testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemlerTest Çöz
7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler 27.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler 2Test Çöz
7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler 37.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler 3Test Çöz
7.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler 47.Sınıf Matematik Tam Sayılarla İşlemler 4Test Çöz
7.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar7.Sınıf Matematik Rasyonel SayılarTest Çöz
7.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar 27.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar 2Test Çöz
7.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar 37.Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar 3Test Çöz
7.Sınıf Matematik Cebirsel İfadeler Eşitlik Denklem7.Sınıf Matematik Cebirsel İfadeler Eşitlik DenklemTest Çöz
7.Sınıf Matematik Cebirsel İfadeler Eşitlik Denklem 27.Sınıf Matematik Cebirsel İfadeler Eşitlik Denklem 2Test Çöz
7.Sınıf Matematik Cebirsel İfadeler Eşitlik Denklem 37.Sınıf Matematik Cebirsel İfadeler Eşitlik Denklem 3Test Çöz

7.Sınıf Matematik Dersi Müfredatı İle Online Soru Çözümü

7.sınıf matematik testi çözmek içi kaynak harcaması yapmak artık tarihe karışıyor. Derssaati.net uzman eğitimci kadrosu ile sizlere uygun 7.sınıf matematik testlerini müfredata paralel bir şekilde ulaşıma açıyor. Biliglerinizi test etmek için kategorideki testlere göz gezdirmelisiniz. Öncesinde müfredat kapsamında testlerin içeriklerine göz atalım: 7.sınıf Matematik müfredatına ait 6 ünite bulunmaktadır. • 1.Ünite, tam sayılarla işlemler adlı ünitedir. Bu ünitede tam sayılarla konusu adı altında geçen toplama işlemi, toplama işlemlerinin özellikleri, tam sayılarda çarpma ve bölme işlemi ve üslü ifadelerin anlatımları mevcuttur. • 2.Ünite, rasyonel sayılar ve rasyonel sayılarla işlemler adlı ünitedir. Bu ünitede rasyonel sayılar ve sayı doğrusunda gösterimi, ondalık gösterimler ver karşılaştırma ve sıralama işlemleri yapılmaktadır. • 3.Ünite, cebirsel ifadeler, eşitlik ve denklem adlı ünitedir. Bu ünitede cebirsel ifadelerle ilgili işlemler ve örüntüler anlatılmaktadır. • 4.Ünite, oran-orantı ve yüzdeler adlı ünitedir. • 5.Ünite, doğrular ve açılar, çokgenler, çember ve daire adlı ünitedir. Bu ünitede bir açıya eş açı ve açıortay çizme, doğruların birbirlerine göre durumları, düzgün dörtgenler, eşkenar dörtgenler, yamuğun çevresini ve alanını hesaplama konuları anlatılmaktadır. • 6.Ünitenin adı veri analizidir. Bu ünitede daire grafiği ve çizgi grafiği, aritmetik ortalama, ortanca değer, tepe değer konuları anlatılmaktadır. Üniteler kapsamında hazırlanmış 7.sınıf matematik testleri ve konu kavrama testleri ile bilginizi derssaati.com aracılığı ile pekiştirebilirsiniz.

7.Sınıf Matematik Dersinde Başarıyı Yakalamak İçin Test Çözümü

7.sınıf matematik dersini sevmek için öncelikle sevdiğiniz konulardan çalışmaya başlayabilirsiniz. İlginizi çeken konular hakkında farklı 7. Sınıf matematik testleri çözerek hem soru görme çeşitliliğinizi arttırırsınız hem de motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Kendinize günlük ve aylık olmak üzere hedefler belirlemek başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 40 dakika çalışıp, 10’ar dakikalık aralar vermeniz dikkat dağılımınızı azaltarak dersi sevmenize olanak sağlayacaktır. Renkli kağıtlara formülleri yazarak odanızın duvarlarına asmanız görsel hafızanızı ilerletecektir. Sizde istemeden bile olsa o formülleri ezberlemiş olacaksınız. Formülleri ayrı renklerle, yazılarınızı ayrı renklerle yazarak kendinize ait bir düzen oluşturmanız derse karşı sempatinizi arttıracaktır. Son olarak her gün belirli 7.sınıf matematik test çözme sayılarınızı kenara not etmeyi unutmayınız.

Matematikten Günde Kaç Soru Çözmeliyiz?

7.Sınıf öğrencisi bir günde matematikten en az 10’ar soruluk 5 test çözmelidir. Matematik gibi sayısal dersler de her zaman soru çeşitliliğini arttırmak yararınıza olacaktır. Böylece soru tiplerini tanıyabilir ve çoktan seçmeli olarak yapılacak lise geçiş sınavında başarıyı yakalayabilirsiniz. Online kaynağınız olan derssati.net sizlere sonsuz soru tipiyle hizmet vermektedir.