8.Sınıf türkçe testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
8.Sınıf Türkçe Fiilimsiler8.Sınıf Türkçe FiilimsilerTest Çöz
8.Sınıf Türkçe Fiilimsiler 28.Sınıf Türkçe Fiilimsiler 2Test Çöz
8.Sınıf Türkçe Fiilimsiler 38.Sınıf Türkçe Fiilimsiler 3Test Çöz
8.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam8.Sınıf Türkçe Sözcükte AnlamTest Çöz
8.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 28.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 2Test Çöz
8.Sınıf Türkçe Cümlenin Öğeleri8.Sınıf Türkçe Cümlenin ÖğeleriTest Çöz
8.Sınıf Türkçe Cümlenin Öğeleri 28.Sınıf Türkçe Cümlenin Öğeleri 2Test Çöz
8.Sınıf Türkçe Cümlenin Öğeleri 38.Sınıf Türkçe Cümlenin Öğeleri 3Test Çöz
8.Sınıf Türkçe Söz Sanatları8.Sınıf Türkçe Söz SanatlarıTest Çöz
8.Sınıf Türkçe Söz Sanatları 28.Sınıf Türkçe Söz Sanatları 2Test Çöz

8.Sınıf Türkçe Dersinde Online Test Kolaylığı

Kaynak için gereğinden fazla para ödemekten sıkılmadınız mı? Derssaati.net ile kaynak masrafından kurtulun. Bu kategoride sizler için hazırlana 8.sınıf Türkçe testleri ile birbirinden farklı soru tipi görme imkanı yakalayacak ve kolaylıkla sınava hazırlanabileceksiniz.

Müfredata Uygun Testlerin Adresi Derssaati

8.sınıf Türkçe ders müfredatı 4 ana üniteden oluşmaktadır. • 1.Ünite anlam bilgisi ünitesidir. Bu ünitede sözcükte anlam konusu içerisinde; gerçek, mecaz, terim, eş, zıt, eş sesli anlamlı sözcükler, atasözleri ve özdeyişler işlenmektedir. Cümlede anlam konusuna baktığımızda; • Neden-sonuç, amaç-sonuç, koşul-sonuç, karşılaştırma, cümle yorumlama, cümlenin ifade ettiği anlam özellikleri konusundan tanım, öneri, varsayım, eleştiri, uyarı, tasarı, tahmin, olasılık, abartma, ikilem cümleleri son olarak cümleye hâkim olan yakınma, hayıflanma, sitem, pişmanlık, özlem bildiren cümleler ve buna ek olarak beklenti, küçümseme, azımsama, yâdsıma cümleleri işlenmektedir. Açıklama ve tartışma konularına yer verilirken düşünceyi geliştirme yolları adlı bir alt konuda karşılaştırma, tanık gösterme, benzetme, sayısal verilerden yararlanma, örneklendirme gibi konular işlenmektedir. Anlatıcı türleri, paragrafın anlam yönü, paragrafın yapı yönü, tablo grafik inceleme ve görsel yorumlama bu ünitenin diğer konularıdır. 8.sınıf Türkçe derslerinin zamanında kavranması soru çözümü için oldukça önemlidir. • 2.Ünite olan yazım(imla) kuralları ünitesinde, büyük harflerin kullanıldığı yerler, sayıların, birleşik kelimelerin, kısaltmaların, bazı bağlaç ve eklerin yazımının anlatılmasının yanında noktalama işaretleri olan; nokta, virgül, iki nokta, üç nokta, ünlem işareti, tırnak işareti, kesme işareti, kısa çizgi, uzun çizgi gibi işaretlerin kullanıldığı yerler öğretilmeye çalışılmıştır. • 3.ünitemizde ise dil bilgisi konularından yapım ekleri, çekim ekleri, basit-türemiş-birleşik söz grupları ayrıca isim, sıfat, tamlamalar ,zamir, edat, bağlaç ve ünlem, fiilde çatı ve anlatım bozuklukları adlı konular anlatılmıştır. • Son ünite olan ünitemizde ise söz sanatları konusu içerisinde abartma, benzetme, kişileştirme, konuşturma, karşıtlık konuları ve son olarak yazılı metin türlerinden fıkra, makale, deneme, roman, destan, haber, günlük, anı gibi konular işlenmektedir. Online test kaynakları uzman branş öğretmenlerimiz tarafından 8.sınıf Türkçe testi kapsamında hazırlanmaktadır.

8.Sınıf Türkçe Dersi Konularına Test Çözerek Çalışın

Ders çalışırken en önemli unsur zamanı iyi bir şekilde kullanmaktır. Hem zamanımızı iyi kullanmalı hem de verimli bir çalışmayı hedeflemeliyiz. Sözel bir ders olan 8.sınıf Türkçe dersi için kısa kısa notlar alarak bu noktaları her gün görebileceğimiz yerlere asmamızla birlikte hem her gün konu tekrarı yapacak hem de sınavlara hazırlıklı hale geleceğiz. Günde 1-2 saatimizi konuların zorluk derecelerine göre ayarlayarak çalışmamız mümkündür. Bu aşamalardan sonra 8. sınıf Türkçe test çözümü yapmamız konuları pekiştirmemiz açısından önem arz etmektedir.