8.Sınıf inkılap tarihi testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
8.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor8.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman DoğuyorTest Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor 28.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor 2Test Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor 38.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor 3Test Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor 48.Sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor 4Test Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli UyanışTest Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış 28.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış 2Test Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış 38.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış 3Test Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış 48.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Uyanış 4Test Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Bir Destan8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Bir DestanTest Çöz
8.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Bir Destan 28.Sınıf İnkılap Tarihi Milli Bir Destan 2Test Çöz

8.Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Online Test

Müfredata uygun 8.Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük testleri bu kategoride siz öğrencilere sunulmaktadır. Birlikte test kapsamını oluşturan müfredat konularına göz gezdirelim. 8.sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine, ait müfredat konuları 2 ayrı dönemde ele alınmaktadır. • 1.Ünite Bir Kahraman Doğuyor adlı ünitedir. Bu ünitede Atatürk’ün hayatı anlatılmaktadır. • 2.Ünite, Milli Uyanış ve Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar adlı ünitedir. • 3.Ünite, Milli Bir Destan: Ya İstiklal Ya Ölüm adlı ünitedir. Bu ünitede Lozan antlaşmasına kadar olan bölümler anlatılmaktadır. • 2.Dönem konularına baktığımızda 4.Ünite, Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye adlı ünitedir. Bu ünitede yeni kurulan Türkiye ile birlikte değişen toplum düzeni konu edinilmektedir. • 5.Ünite, Demokratikleşme Çabaları adlı ünitedir. • 6.Ünite, Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası adlı ünitedir. Bu ünitede Atatürk dönemine ait Türk dış politikası hususundan bahsedilmektedir. • 7.ünite, Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası adlı ünitedir. Bu ünitede Atatürk’ün ölümünden sonra olan Türkiye anlatılmaktadır. Online test desteği ile konuları pekiştirebilirsiniz.

8.Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersinin Önemi ve Amacı Nedir?

8.sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi, milli mücadele döneminde yaşanan şartları, o dönemde yaşayan kişileri, o döneme ait önemli aşamaları anlatması açısından çok önemlidir. Atatürk’ün sözlerini, anlayışlarını, ilkelerini anlamak her Türk gencinin en büyük görevidir. Bu görevi amaç edinen 8.sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük testleri sorularla öğrencilere devleti, ulusu ve ülkesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünemez bir bütün olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. Son olarak Atatürk’ün düşünce ve fikirlerini doğru anlatmaya çalışmak da bu dersin amaçları arasındadır.

8.Sınıf Sosyal Bilgiler Dersine Nasıl Çalışmalı ve Günde Kaç Soru Çözmeliyiz?

LGS döneminde olan 8.sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi öğrencilerimiz her gün kendiniz için planlar yaparak bir çalışma sistemi oluşturmalıdır. Her gün günlük tekrarlarımızdan sonra en az 50 soru çözmek hem konuları pekiştirme adına hem de farklı sorular görmek için önemli bir adımdır. Özgün soru içerikleri, her seviyeye uygun soru çeşitlilikleri ve müfredata uygun bir biçimde özenle seçilerek hazırlanan, 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi testleri için derssaati.net sitesi sizlere özenle seçilmiş sorular ve testler sunmaktadır. Bu süreçte en iyi örnek en iyi çalışma ile başarıya ulaşmanızı destekliyoruz.