7.Sınıf türkçe testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
7.Sınıf Türkçe Fiiller7.Sınıf Türkçe FiillerTest Çöz
7.Sınıf Türkçe Fiiller 27.Sınıf Türkçe Fiiller 2Test Çöz
7.Sınıf Türkçe Fiiller 37.Sınıf Türkçe Fiiller 3Test Çöz
7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam7.Sınıf Türkçe Sözcükte AnlamTest Çöz
7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 27.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 2Test Çöz
7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 37.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam 3Test Çöz
7.Sınıf Türkçe Cümlede Anlam7.Sınıf Türkçe Cümlede AnlamTest Çöz
7.Sınıf Türkçe Cümlede Anlam 27.Sınıf Türkçe Cümlede Anlam 2Test Çöz
7.Sınıf Türkçe Cümlede Anlam 37.Sınıf Türkçe Cümlede Anlam 3Test Çöz
7.Sınıf Türkçe Fiillerde Yapı7.Sınıf Türkçe Fiillerde YapıTest Çöz

7.Sınıf Türkçe Dersine Ait Olan Müfredat Konularına Uygun Testler

7.sınıf Türkçe dersinin iyi anlaşılması lise giriş sınavı için hayati önem taşır. Bu dersin doğru anlaşılması için öğrencinin bol bol 7. Sınıf Türkçe testi çözmesi gerekmektedir. Derssaati.net yeni nesil Türkçe soruları ile bu kategoride öğrencilerimizin tam destekçisi olmaktadır. 7.sınıf Türkçe dersine ait müfredat konuları şu şekildedir; • 1.Ünite; anlam bilgisi ünitesidir. Bu ünitede sözcükte anlam konusu içerisinde gerçek, mecaz, terim, zıt eş sesli gibi anlamlar ve deyim ve atasözleri anlatılmaktadır. Ünite içerisinde anlatılan diğer bir konu cümlede anlam konusudur. Karşılaştırma, öznel ve nesnel yargılı cümleler ve cümle yorumlama adı altında cümlenin konusu, ana fikri, cümleden çıkarılabilecek ya da çıkarılamayacak yargılar, cümle tamamlama ve oluşturma, düşüncenin yönünü değiştiren cümleler şeklinde anlatılmaktadır. • Bir diğer konu parçada anlam konusudur. Parçada anlam konusu içerisinde anlatım biçimlerinden açıklama, tartışma, betimleme, öyküleme, düşünceyi geliştirme yollarından tanımlama, karşılaştırma, örnekleme, benzetme konuları dışında anlatıcı türleri, paragrafların anlam yönleri, paragrafların yapı yönleri, tablo ve içerik inceleme ve görsel yorumlamalar konuları anlatılmaktadır. • 2.Ünite, yazı bilgisi adlı ünitedir. • 3.Ünite, dil bilgisi adı verilen bir ünitedir. Bu ünitede fiiller, anlamlarına göre olan iş, durum oluş fiilleri, yapılarına göre basit, türemiş ve birleşik fiiller, fiil çekimleri, fiillerde anlam kayması, ek fiil, birleşik zamanlı fiiller dışında son olarak bu ünite içerisinde anlatım bozuklukları anlatılmaktadır. • Son ünite olan 4.ünite, edebi türler ve söz sanatları konuları anlatılmaktadır. Bu ünite içerisinde abartma, benzetme, kişileştirme, konuşturma, karşıtlık adlı söz sanatlarının yanında son olarak söyleşi, biyografi, otobiyografi, günlük ve mektup türündeki yazı türleri anlatılmaktadır. 7.sınıf Türkçe testi çözmek müfredatta yer alan tüm konuları tam olarak anlamanıza yardım edecektir.

Türkçe Dersi Konu Testleri Nasıl Çözülür?

Ders çalışırken en önemli unsur zamanı iyi bir şekilde kullanmaktır. Hem zamanımızı iyi kullanmalı hem de verimli bir çalışmayı hedeflemeliyiz. Sözel bir ders olan 7.Sınıf Türkçe dersi için 7.sınıf Türkçe testi çözerek hem her gün konu tekrarı yapacak hem de sınavlara hazırlıklı hale geleceğiz. Bu aşamalardan sonra 7.sınıf Türkçe test çözümü yapmamız konuları pekiştirmemiz açısından önem arz etmektedir.

Türkçe Dersi Test Çözümlerini Nereden Yapabiliriz?

Sözel bir ders olan Türkçe, tekrarlanmayan bilgilerin çabuk unutulmasını sağlamaktadır. Bu sebeple her konu tekrarından sonra konuyla alakalı testler çözmek gerekmektedir. Müfredata uygun bir biçimde özenle seçilerek hazırlanan, 7. Sınıf Türkçe dersine ait müfredat bilgilerine ve müfredata uygun soru tipleriyle hazırlanmış testlere bakabilmeniz mümkündür. Dersaati.net sizlere bu kategori de en yeni soru şekillerini sunmaktadır.