8.Sınıf testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
8. Sınıf İngilizce Friendship8. Sınıf İngilizce FriendshipTest Çöz
8. Sınıf İngilizce Friendship 28. Sınıf İngilizce Friendship 2Test Çöz
8. Sınıf İngilizce Friendship 38. Sınıf İngilizce Friendship 3Test Çöz
8. Sınıf İngilizce Teen Life8. Sınıf İngilizce Teen LifeTest Çöz
8. Sınıf İngilizce Teen Life 28. Sınıf İngilizce Teen Life 2Test Çöz
8. Sınıf İngilizce Teen Life 38. Sınıf İngilizce Teen Life 3Test Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen8. Sınıf İngilizce In The KitchenTest Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen 28. Sınıf İngilizce In The Kitchen 2Test Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen 38. Sınıf İngilizce In The Kitchen 3Test Çöz
8. Sınıf İngilizce In The Kitchen 48. Sınıf İngilizce In The Kitchen 4Test Çöz

8.Sınıf Hazırlık LGS Sınavı

Sınava hazırlık evresinde öğrencilerimize, 8.sınıf test çözme noktasında tam destek sunuyoruz. 8.sınıf Lgs Hazırlık aşamasında olan öğrencilerin katıldıkları bu sınavda öğrenciler 6 ayrı dersten sınava tabii tutulacaklardır. Öncelikle Türkçe dersine ait, fiilimsiler, sözcük gruplarında anlamlar, kalıplaşmış olan kelime toplulukları, deyim ve atasözleri, söz sanatları, cümlenin öğeleri, cümlenin türleri, metinlere ait türler, cümleler arasındaki anlam ilişkileri ve noktalama işretleri konular bulunmaktadır. Matematik dersine ait kara köklü sayılar, çarpanlar, üslü sayılar, veri analizi, cebirsel sayılar, basit olayların olma durumları konularından öğrenciler sorumlu tutulacaktır. 8.sınıf test çözerken, Fen Bilimi dersine ait ise DNA ve genetik kodlar, maddenin durumları ve endüstri, basınç, mevsimlerin ortaya çıkışı ve iklim konuları sorulacaktır. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine ait konular ise bir kahraman doğuyor, milli bir destan olan konu içerisinde ya istiklal ya ölüm konusu, milli uyanış: bağımsızlık yolunda atılan adımlar adlı konular bu ders adı altında sorulacak konulardandır. İngilizce dersine ait, -The Internet, Teen Life, In the Kitchen, Friendship, On The Phone konuları sorulacaktır. Son ders olan Din Kültürüne ait konular ise; kader ve kaza, bir peygamber tanıyorum: Hz. Musa(a.s.), kaderle ilgili kavramlar, insanın iradesi ve kader, İslam’ın paylaşma ve yardımlaşmaya verdiği önem, Bir peygamber tanıyorum: Hz. Şuayb (a.s.), zekat ve sadaka vermenin önemi, din, birey ve toplum, bir sure tanıyorum: Mâun Suresi ve anlamı ve dinin temel gayesi araştırılmaktadır. 8.Sınıf tüm dersler test çözümü ile lgs sınavında başarılı olabilirsiniz.

LGS Sınavından Başarı Derssaati.net’te Elde Edilir

MEB’den yapılan açıklamalar doğrultusunda en yüksek başarı Türkçe, en düşük başarı ise Matematik dersindedir. Öğrenciler genel olarak 8. sınıf Matematik dersine karşı bir önyargı içerisinde olup bu derse ağırlık vermemektedir. 8.sınıf Türkçe dersi sözel bir ders olmasıyla öğrencilerin sevdiği dolayısıyla öğrencilerin başarı oranının yüksek olduğu bir derstir. Tüm derslerden başarılı olmak isteyen öğrencilerin yanında destek olarak var olan derssaati.net sayesinde 8.sınıf tüm dersler testlerini çözerek sınavda başarılı olabilirsiniz.

LGS Sınavına Yönelik Test Çözümlerini Nereden Yapabiliriz?

Müfredata uygun bir biçimde özenle seçilerek hazırlanan, tüm derslere ait ayrıca LGS ağırlıklı sorularınız için derssaati.net sitesi üzerinden ihtiyacınız olan desteği temin edebilirsiniz. 8.sınıf Lgs sınavı için hazırlık yolculuğunda siz öğrencilerimize 8.sınıf tüm dersler testleri destek sunmaktan mutluluk duyuyoruz.