5.Sınıf matematik testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
5.Sınıf Matematik Doğal Sayılar5.Sınıf Matematik Doğal SayılarTest Çöz
5.Sınıf Matematik Doğal Sayılar 25.Sınıf Matematik Doğal Sayılar 2Test Çöz
5.Sınıf Matematik Doğal Sayılar 35.Sınıf Matematik Doğal Sayılar 3Test Çöz
5.Sınıf Matematik Doğal Sayılar 45.Sınıf Matematik Doğal Sayılar 4Test Çöz
5.Sınıf Matematik Kesirler5.Sınıf Matematik KesirlerTest Çöz
5.Sınıf Matematik Kesirler 25.Sınıf Matematik Kesirler 2Test Çöz
5.Sınıf Matematik Kesirler 35.Sınıf Matematik Kesirler 3Test Çöz
5.Sınıf Matematik Kesirler 45.Sınıf Matematik Kesirler 4Test Çöz
5.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim5.Sınıf Matematik Ondalık GösterimTest Çöz
5.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim 25.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim 2Test Çöz

5.Sınıf Matematik Dersini Test Çözerek Öğrenin

5.sınıf Matematik dersi, öğrencilerin zor olarak gördüğü ve kafa karıştırıcı olan bir ders alanıdır. Genellikle bu dersin zor olduğunu ve çalışmaktan sıkıldıklarını dile getirirler. 5.Sınıf matematik müfredatlarına baktığımızda karşımıza; doğal sayılar, kesirler, veri işleme, uzunluk ve zaman ölçme son olarak geometrik cisimler konuları çıkmaktadır. Doğal Sayılar kendi içerisinde; doğal sayılarda toplama, toplama işlemlerinin sonuçlarını tahmin etme, doğal sayılarda çarpma ve bölme, doğal sayılarda zihinden çarpma ve bölme, çarpma ve bölme işleminin sonuçlarını elde etme gibi bölümlere ayrılmaktadır. Doğal sayıların kavranması 5.sınıf matematik testi çözerek sağlanabilir. Kesirler konusunda kesirlerle işlem yapılmasını öğretmeyi amaçlarken; ondalık gösterimlerde yüzdelik hesaplamaları öğretilmek istenmektedir.

Geometri alanında ise üçgen ve dörtgenlerden oluşan konular mevcuttur.

5.Sınıf Matematik Dersine Nasıl Çalışmalıyız?

5.sınıf Matematik dersi, çocukların sevmekte sıkıntı yaşadıkları bir ders olarak karşımıza çıkar. Sevilmemesinin belirli sebepleri olsa da matematik günlük hayatımızın da olmazsa olmazlarındandır. Öncelikle dersimizi ders vaktinde dikkatli bir şekilde dinlemeliyiz, anlamadığımız noktaları çekinmeden ve korkmadan öğretmenimize sormalıyız. Ders sırasında öğretmeninizin anlattığı önemli noktaları ve hesapları not almak önemli bir noktadır. Özellikle matematik gibi sayısal dersler yazılarak çalışılmalıdır, yazılarak çalışılan derslerin hem kalıcılığı fazla olur hem de pratik yapmanız fazlalaşır. Ders sonrası tekrarlarla derste işlenen konular pekiştirilmelidir. Sabırlı olarak, yılmadan dersi severek çalışmak hem motivasyonunuzu hem de dersin kalıcılığını arttıracaktır. 5.sınıf matematik testleri bu noktada sizlerin en büyük yardımcısı olacak konuları severek öğrenmenizi sağlayacaktır. derssaati.net’in sizler için hazırlamış olduğu 5.sınıf matematik testleri yeni nesil sorularla harmanlanmıştır.

Matematik Testleri Çözmenin Püf Noktaları

Seviyenize ve çalıştığınız konulara uygun 5.sınıf matematik testi çözmelisiniz. İlk olarak kolay olan soru ve testlerden başlayıp, zor olan sorulara yönelmeniz yararınıza olacaktır. Herhangi bir soruyu çözemediğinizi düşündüğünüzde 1-2 dakikalık molalarla o sorudan uzaklaşıp başka sorulara geçmeniz kafanızın dağılmasına sebep olacaktır. Dikkatinizi dağıtmadan farklı soru tipleri görmeyi amaçlayınız. Matematik gibi sayısal dersler de her zaman soru çeşitliliğini arttırmak yararınıza olacaktır. 5.sınıf matematik dersi soru çözümleri için derssaati.net sizlerin yanında!