8.Sınıf matematik testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve KatlarTest Çöz
8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 28.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 2Test Çöz
8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 38.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 3Test Çöz
8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 48.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 4Test Çöz
8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 58.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 5Test Çöz
8.Sınıf Matematik Üslü İfadeler8.Sınıf Matematik Üslü İfadelerTest Çöz
8.Sınıf Matematik Üslü İfadeler 28.Sınıf Matematik Üslü İfadeler 2Test Çöz
8.Sınıf Matematik Üslü İfadeler 38.Sınıf Matematik Üslü İfadeler 3Test Çöz
8.Sınıf Matematik Üslü İfadeler 48.Sınıf Matematik Üslü İfadeler 4Test Çöz
8.Sınıf Matematik Kareköklü İfadeler8.Sınıf Matematik Kareköklü İfadelerTest Çöz

8.Sınıf Matematik Müfredatına Uygun Online Test Kaynağı

8.sınıf matematik testleri lise geçiş sınavında başarıyı elde etmek için çözülmesi gereken testlerin başında gelir. Soru sayısının yüksek olası nedeniyle özellikle bu konuda öğrencinin çaba harcaması gerekmektedir. Derssaati.net sunmuş olduğu tüm testlerde 8.sınıf matematik sorularının geleceği müfredat esas alınmaktadır. 8.sınıf Matematik testlerinin içeriğini oluşturan, 8. Sınıf müfredatına ait 6 ünite bulunmaktadır. • 1.Ünite, çarpanlar ve katlar adlı ünitedir. Bu ünitede pozitif tam sayıların çarpanları, iki doğal sayının EBOB ve EKOK durumları, üslü sayılarda işlemler, sayıların ondalık gösterimleri, çok küçük ve çok büyük sayıların bilimsel gösterimleri konuları anlatılmaktadır. • 2.Ünite, karekökü ifadeler adlı ünitedir. Bu ünitede doğal sayıların karekökleri, karekökü sayılarda çarpma ve bölme işlemleri ve gerçek sayılar anlatılmaktadır. Bu ünitede veri analizleri anlatılan bir başka konudur. • 3.Ünite, basit olayların olma olasılığı ve cebirsel ifadeler adlı ünitedir. Bu ünitede bir olaya ait olası durumlar, özdeşlik denklemleri ve cebirsel ifadeleri çarpanlara ayırma konuları ele alınmaktadır. • 4.Ünite, doğrusal denklemler, eşitsizlikler adlı ünitedir. Bu ünitede birinci derece bilinmeyenli denklemleri anlatılmaktadır. • 5.Ünite, üçgenler, eşlik ve benzerlik adlı ünitedir. Bu ünitede üçgenin yardımcı elemanları, üçgen eşitsizliği, üçgen çizimleri, Pisagor bağıntısı, eşlik ve benzerlik konuları anlatılmaktadır. • 6.Ünite, dönüşüm geometrisi ve geometrik cisimler ünitesidir. Bu ünitede öteleme, yansıma, ardışık öteleme, dönme, dik dairesel silindir, dik dairesel silindirlerin hacmi, yüzey alanları, dik koninin temel elemanları, inşası ve açıları konuları işlenmektedir.

8.Sınıf Matematik Dersinde Başarılı Olmak

8.sınıf Matematik çoğu öğrenci tarafından zor görülen ve sevilmeyen bir ders olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle başarılı olacağınıza inanarak bu derse çalışmaya başlamalısınız. İkinci adımda ezbere bir mantık içerisine girmemelisiniz. Formülleri öğrendikten sonra ezberlemek yerine birden fazla 8.sınıf matematik testi çözerek o formülleri öğrenmek daha kalıcı bir çalışma biçimi olacaktır. Notlarınıza göz ucuyla bakarak geçiştirmemelisiniz, yazarak çalışmak en etkili çalışma yoludur. Tüm bunları yaptıktan sonra matematikte başarılı olabilirsiniz.

8.Sınıf Matematik Soru Çözümlerini Nereden Yapabiliriz?

Piyasada birçok yayına ait test kitabı bulunmaktadır. Bu yayınlara ait test kitaplarını alabilirsiniz. Fakat hiçbir maliyet olmadan internetten testler bulabilmenizde mümkündür. Matematik gibi sayısal dersler de her zaman soru çeşitliliğini arttırmak yararınıza olacaktır. Bu sebeple birbirinden farklı, son müfredata uygun; kolay, orta, zor kapasiteli seçenekleriyle derssaati.net sitesi ile 8.sınıflara özel birbirinden farklı 8.sınıf matematik testleri ile matematik sorusu çözmeniz mümkündür.