SORU: Kalan Süreniz:


iki duvar saatinden ilki 30 diğeri 45 dakika arayla çalmaktadır. En son 15:36 da beraber çaldıklarına göre saat kaçta ilk kez beraber çalarlar?

Cevap:

A üç basamaklı bir doğal sayı olmak üzere A/15 ve A/20 sayılarının değeri birer doğal sayı ise A’nın en küçük değeri kaçtır?

Cevap:

İstanbul’da Kadıköy-Beşiktaş vapuru 30 dakikada bir, Kadıköy-Eminönü vapuru ise 50 dakikada bir kalkmaktadır. En erken kaç dakika sonra  birlikte hareket ederler?

Cevap:

Eni 48m boyu 80m olan dikdörtgen şeklindeki bir bahçe dikenli tel ile çevrilecektir. Buna göre en az kaç adet direğe ihtiyaç vardır?

Cevap:

2a-3 ile 3b+2 aralarinda asaldir. 2a-3 : 4b+2 = 30 : 36 ise a.b sonucu nedir?

Cevap:

Aralarında asal olan 2 sayının toplamı 16 dır. Buna göre aşağıdakilerden hangisi ihtimal dahilinde olan asal sayıların toplamını verir?

Cevap:

Boyu 50 cm eni ise 60 cm olan bir pasta kare seklinde dilimlenecek ve eşit olarak paylaştırılacaktır. Bu pastayı en fazla kaç kişiye paylaştırabiliriz?

Cevap:

Uzunluğu 180 cm ve 150 cm olan iki tel eşit uzunlukta olmak şartıyla parçalara ayrılacaktır. Toplamda en az kaç parça olur?

Cevap:

İki doğal sayının EBOB' u 2 EKOK 'u ise 36 dır. Buna göre bu sayıların çarpımı kaçtır?

Cevap:

48 litrelik ve 28 litrelik iki farklı zeytin yağı birbirlerine karıştırılmadan eşit hacimde şişelere doldurulacaktır. Buna göre en az kaç şişe gerekmektedir?

Cevap:
  

test çöz

8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar 3


  • Soru Sayısı:10
  • Süre: 10 Dakika

Testlerimiz çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli olarak hazırlanmaktır. Çoklu seçmeli sorularda birden fazla seçenek seçmeniz mümkündür.

NOT : MOBIL KULLANICILAR LUTFEN TELEFONUNUZU YATAY HALE GETIRINIZ!

Başla