8.Sınıf Fen testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
Korona virüsü nedir ve Korona (Kovid-19) dan nasıl korunulur?Korona virüsü nedir ve koronadan nasıl korunulur? Kovid-19 nedir? Çocuklar için koronadan korunma yöntemleri.Test Çöz
8.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim8.Sınıf Fen Mevsimler ve İklimTest Çöz
8.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim 28.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim 2Test Çöz
8.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim 38.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim 3Test Çöz
8.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim 48.Sınıf Fen Mevsimler ve İklim 4Test Çöz
8.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod8.Sınıf Fen DNA ve Genetik KodTest Çöz
8.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod 28.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod 2Test Çöz
8.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod 38.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod 3Test Çöz
8.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod 48.Sınıf Fen DNA ve Genetik Kod 4Test Çöz
8.Sınıf Fen Basınç8.Sınıf Fen BasınçTest Çöz

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersinde Kavram Testleri İle Başarılı Olun

Bir bütün olan eğitimin testlerle ve uygulamalarla pekiştirilmesi gerekmektedir. 8.sınıf fen bilimleri testleri kapsamında sınav hazırlık evresinde olan öğrencilerimize kavram testleri sunmaktayız. Tüm testlerimiz uzman öğretmenler tarafından müfredat bilgisine uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. 8.sınıf Fen Bilimleri dersi, konu müfredatı 7 üniteden oluşmaktadır. • 1.Ünite, mevsimler ve ilkim ünitesidir. Bu ünitede mevsimlerin oluşum evreleri, iklimlerin nasıl oluştuğuna ve hava olaylarına dair bilgiler verilmektedir. • 2.Ünite, DNA ve genetik kod adlı ünitedir. Bu ünitede DNA ve genetik kodlar, kalıtım, mutasyon ve modifikasyon, adaptasyon, biyoteknoloji alt konuları anlatılmaktadır. • 3.Ünite, basınç ve fiziksel olaylar adlı ünitedir. Bu ünitede basınç konusunun öğrenciye öğretilmesi amaçlanmaktadır. • 4.Ünite, madde ve endüstri adlı ünitedir. Bu ünitede kimyasal olan tepkimeler anlatılarak akabinde periyodik sistemler, fiziksel olan ve kimyasal olan değişimler, asitlerin ve bazların durumları, maddenin ısı ile etkileşimi, Türkiye’nin kimya endüstrisi hakkında bilgiler verilmektedir. • 5.Ünite, basit makineler ve fiziksel olaylar adlı ünitedir. Bu ünitede basit makineler anlatılmaktadır. • 6.Ünite, enerji dönüşümleri ve çevre bilimi adlı ünitedir. Bu ünite enerjini akış durumu, enerjisel hareketlerin dönüşümleri, madde döngüleri, çevre sorunları, sürdürülebilir kalkınma konuları incelenmektedir. • 7.Ünite olan elektrik yükleri ve elektrik enerjisi adlı ünite son ünitemizdir. Bu ünitede elektriklenme, elektrik yükleri, elektrik yüklü olan cisimler, elektrik enerjisinin dönüşümü konuları işlenmektedir. 8.sınıf fen bilimleri testleri yukarıda bulunan konuları kapsamaktadır.

Fen Bilimleri Test Kaynağı

8.Sınıf Fen Bilimleri dersi, hayatın her zaman içerisinde olan bir derstir. Etrafımıza baktığımızda doğa, çevre ve evren konuları fen bilimi dersinin belirli kilometre taşlarını oluşturmaktadır. Bu sebeple dersi derste dikkatli bir şekilde dinlemeliyiz, gerekirse notlar tutmalıyız. Eve geldikten sonra o gün işlenen konuyu tekrar etmek ders çalışmanın olmazsa olmazlarındandır. O gün işlenen dersin notunu çıkararak belirli aralıklarla okumalar yapmalıyız. Bu okumalardan sonra son olarak konularla alakalı 8.sınıf fen bilimleri testleri çözmeliyiz.

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersine Derssaati İle Hazırlanın

8.sınıf fen bilimleri testleri çözmek öğrenilen bilgilerin pekişmesini sağlamaktadır. Bu yüzden günde en az 90 soru olmak kaydıyla fen bilimlerine yine minimum seviyede 30-35 soruluk bir dilim ayırmalısınız. Böylece gerçek sınavda zorlanmadan istediğiniz puanı elde edebileceğiniz kadar çalışmış olursunuz. Düzenli ders çalışmak sizi her zaman başarıya götürecek tek gerçektir. Derssaati.net ile sınavlara hazırlanırken zorlanmayacak ve eğlenerek 8.sınıf fen bilimleri testleri çözeceksiniz.