6.Sınıf Fen testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
6.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar6.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve TutulmalarTest Çöz
6.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar 26.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar 2Test Çöz
6.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar 36.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar 3Test Çöz
6.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar 46.Sınıf Fen Güneş Sistemi ve Tutulmalar 4Test Çöz
6.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler6.Sınıf Fen Vücudumuzdaki SistemlerTest Çöz
6.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler 26.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler 2Test Çöz
6.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler 36.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler 3Test Çöz
6.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler 46.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler 4Test Çöz
6.Sınıf Fen Kuvvet ve Hareket6.Sınıf Fen Kuvvet ve HareketTest Çöz
6.Sınıf Fen Kuvvet ve Hareket 26.Sınıf Fen Kuvvet ve Hareket 2Test Çöz

6.Sınıf Fen Bilimleri Dersinde Yüzde Yüz Başarının Sırrı

6. sınıf Fen Bilimleri dersi öğrencilerin sevdikleri dersler arasında yer almaktadır. 6.Sınıf Fen Bilimleri dersine ait 8 adet ünite bulunmaktadır. • 1.Ünite Güneş Sistemi ve Tutulmalardır. Bu ünitede öğrencilere, güneş sistemine ait gezegenler hakkında bilgiler verilmesi amaçlanmaktadır. • 2.Ünite Vücudumuzda ki Sistemler ünitesidir. Bu ünitede insan vücuduna ait sindirim, dolaşım, solunum ve boşaltım sistemlerini öğretmen esas alınmıştır. • 3.Ünite ise Kuvvet ve Hareket konusudur. Bu ünitede grafikler ile kuvvet, yol, zaman, sürat konuları anlatılmak istenmektedir. • 4.Ünite Madde ve Isı ünitesidir. Bu ünitede maddede olan değişimin aşamaları; kütle, hacim gibi kavramlarla desteklenerek öğretilmesi amaçlanmaktadır. • 5.Ünite Ses ve Özellikleri anlatan ünitedir. Bu ünitede sesin hangi sürate, enerjiye sahip olduğunu ayrıca sesin maddeyle etkileşimini ve bu etkileşimin sonuçlarını anlatmaktadır. • 6.Ünitede ise Vücudumuzdaki Sistemler ve Sağlığı ünitesi bulunmaktadır. Bu ünitede duyu organları ve bu organların sağlıklı bir sitem halinde nasıl işleyiş içinde oldukları anlatılmaktadır. • 7.Ünite olan son ünitemizin adı Elektriğin iletimidir. Bu ünitede elektriksel direncin olduğu durumlar, elektrik enerjisinin özellikleri, elektriğin günlük yaşamda nasıl kullanıldığı gibi konular işlenmektedir. Derssaati.net’ in sizleri için uzman öğretmenleri ile işbirliği içerisinde hazırlamış olduğu 6.sınıf fen bilimleri testlerini çözerek yüzde yüz başarıyı yakalayacaksınız. Devamlı çözeceğiniz yeni testler ve göreceğiniz soru tipleri ile konu kavrama eksikliğini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

6.Sınıf Fen Bilimleri Dersine Test Çözerek Çalışmak

6.sınıf Fen Bilimleri dersine çalışırken dikkat edilmesi gereken ilk husus derste dersi dikkatli dinleyerek kısa kısa notlar tutmaktır. Sonrasında eve geldiğimiz de bu notları kitabımızda bulunan bilgilerle harmanlayarak özet bir not çıkarmak bize büyük yarar sağlayacaktır. Notlarımızı oluşturduktan sonra bilgileri tekrar amaçlı en az 3 kere olmak kaydıyla dikkatli bir şekilde okumalıyız. Okumalarımızı tamamladıktan sonra konularla alakalı 6.sınıf fen bilimleri testleri çözerek konuyu çok iyi bir şekilde anlamış oluruz.

6.Sınıf Fen Bilimleri Dersinde Test Çözmenin Önemi Nedir?

Bu gibi sayısal ve sözel konuların birlikte işlendiği bir derste test çözümü oldukça önemlidir. Hem sayısal verilerin olduğu hem de sözel soruların birlikte sorulduğu sorular, 6.Sınıf Fen Bilgisi testleri derste de daima karşımıza gelebilecek soru türlerinden üretilir. Farklı soru tiplerini görülmesi konu kavrama noktasında en büyük destekçiniz olacaktır. Derssaati.net sizlere farklı soru tiplerini bir arada bulacağınız özgün testler hazırlar.