7.Sınıf ingilizce testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
7. Sınıf İngilizce Appearance and Personality7. Sınıf İngilizce Appearance and PersonalityTest Çöz
7. Sınıf İngilizce Appearance and Personality 27. Sınıf İngilizce Appearance and Personality 2Test Çöz
7. Sınıf İngilizce Appearance and Personality 37. Sınıf İngilizce Appearance and Personality 3Test Çöz
7. Sınıf İngilizce Sports7. Sınıf İngilizce SportsTest Çöz
7. Sınıf İngilizce Sports 27. Sınıf İngilizce Sports 2Test Çöz
7. Sınıf İngilizce Sports 37. Sınıf İngilizce Sports 3Test Çöz
7. Sınıf İngilizce Biographies7. Sınıf İngilizce BiographiesTest Çöz
7. Sınıf İngilizce Biographies 27. Sınıf İngilizce Biographies 2Test Çöz
7. Sınıf İngilizce Biographies 37. Sınıf İngilizce Biographies 3Test Çöz
7. Sınıf İngilizce Wild Animals7. Sınıf İngilizce Wild AnimalsTest Çöz

7.Sınıf İngilizce Müfredatında Bulunan Konuları Online Test İle Öğrenin

Test çözerek sınavlara hazırlanmak, yeni sistem çoktan seçmeli sınavlarda tüm soru tiplerini görmenizi sağlar.7. sınıf İngilizce testleri bu kategoride müfredata uygun sırayla sizler için hazırlanmıştır. 7.sınıf İngilizce müfredat konuları 10 üniteden oluşmaktadır. • 1.Ünite: Appearance and personality ünitesidir. Türkçe manasıyla dış görünüş ve kişilik anlamına gelmektedir. Bu ünitede physical appearance: dış görünüş ve fiziksel özellikler, personal traits: kişilik özellikleri, comperatives karşılaştırma cümleleri olarak bu ünitede karşımıza çıkmaktadır. • 2.Ünite, sports adlı ünitedir. Bu ünitede spor dallarını ve simple present tense olan geniş zaman anlatılmaktadır. • 3. Ünite biographies adlı biyografilerin konu alındığı metinlerdir. Bu ünitede simple past tense geçmiş zaman, saying dates Türkçe manasıyla tarihleri söyleme konuları işlenmektedir. • 4.ünite, wild animals Türkçe manasıyla vahşi hayvanlar, ünitesidir. • 5.Ünite, television ünitesiyken • 6.Ünite, celebrations yani kutlamalar adlı ünitedir. • 7.Ünite, dreams ünitesi Türkçe manasıyla hayaller adlı ünitedir. • 8.ünite, public buildings yani kamu binaları adlı ünite olurken • 9.Ünite, environment adlı çevre manasına gelen bir ünitedir. • 10.Ünite olan planets adlı son ünite Türkçe manasıyla gezegenler anlamına gelmektedir. Bu ünitede gezegen isimleri, comparative adıyla geçen karşılaştırmalı cümleler ve son olarak superlatives konuları yer almaktadır. Konuların öğrenilmesi ile çözülen 7.sınıf İngilizce testi, öğrenmenizi kalıcı hale getirecektir.

7.Sınıf İngilizce Dersinde Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir?

7.sınıf İngilizce dersi için mutlaka evde hazırlıklarınızı yaparak okula gidin, telaffuz edemediğiniz kelimeleri evde sözlük veya internetten bakarak tekrarlar yapınız. Dersi çok dikkatli bir şekilde dinleyerek öğretmenin kullandığı kelimeleri telaffuz ediş biçimlerini not edin. Derse katılmaktan korkmayın ve sadece okulda öğrendiklerinizle sınırlı kalmayın. Eve geldikten sonra derste işlediklerinizi mutlaka tekrar edin ve kendinize ait notlar oluşturun. Bütün bu aşamaları yaptıktan sonra günlük en az 50 soruluk 7.sınıf İngilizce testi çözerek bilgilerinizi pekiştirerek başarılı olmanız mümkün hale gelmektedir.

7.Sınıf İngilizce Dersinde Test Çözmenin Yararları Nelerdir?

Sadece 7.sınıf İngilizce dersi için değil diğer tüm dersler içinde birden fazla soru çeşitliliği görmemiz açısından test çözmemiz çok önemlidir. İngilizce dersinde konuşma ve telaffuzun önem arz etmesinden dolayı her okuduğumuz soru karşısında kelime öğrenme ve konuşma kabiliyetimizi artacaktır. Bu sebeple 7.sınıf İngilizce dersi için günde en az 20 soru çözerek İngilizce dersinde başarılı olabilirsiniz. Başarılı olmak için kullanacağınız birinci kaynak olan derssaati. net’in geniş 7.sınıf İngilizce test arşivi hizmetinize sunulmaktadır.