5.Sınıf ingilizce testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
5.Sınıf İngilizce My Daily Routine5.Sınıf İngilizce My Daily RoutineTest Çöz
5.Sınıf İngilizce My Daily Routine 25.Sınıf İngilizce My Daily Routine 2Test Çöz
5.Sınıf İngilizce My Daily Routine 35.Sınıf İngilizce My Daily Routine 3Test Çöz
5.Sınıf İngilizce Health5.Sınıf İngilizce HealthTest Çöz
5.Sınıf İngilizce Health 25.Sınıf İngilizce Health 2Test Çöz
5.Sınıf İngilizce Health 35.Sınıf İngilizce Health 3Test Çöz
5.Sınıf İngilizce Movies5.Sınıf İngilizce MoviesTest Çöz
5.Sınıf İngilizce Movies 25.Sınıf İngilizce Movies 2Test Çöz
5.Sınıf İngilizce Movies 35.Sınıf İngilizce Movies 3Test Çöz
5.Sınıf İngilizce Party Time5.Sınıf İngilizce Party TimeTest Çöz

5.Sınıf İngilizce Dersine Ait Müfredatı Kapsayan Online Testler

5.sınıf İngilizce dersi, farklı bir dil olması açısından öğrencilerin işlemekten ve öğrenmekten keyif aldıkları bir derstir. Farklı bir dil öğrenen çocuklar hem eğlenirler hem de yorucu derslere biraz ara vermiş olurlar. 5.sınıf İngilizce testi çözmeden önce müfredatlarına bakacak olursak başlıca konular şu şekildedir; • Hello, My Town, Games and Hobbies , My Daily Routine, Health, Movies, Party Time, Fitness, The Animal Shelter, Festivals şeklindedir. • 1.Ünite de İngilizce sevdiğimiz veya çok fazla sevmediğimiz bazı durumları ifade ederken hangi kelimeleri kullanmamız gerektiği yazmaktadır. Like, dislike, enjoy don’t /, doesn’t like, love hate gibi kelimeler bu ünitede öğrenilir. Bunun dışında I, YOU, WE, THEY kelimeleri ile cümle kullanmayı bu ünitede öğretmek amaçlanır. • My Town adı altında geçen 2.ünitede on, behind, between, ın front of under, ın, near gibi yön beliten kelimeleri öğretmek amaçlanmaktadır. • 3.Ünite ise Games and Hobbies’dir. CAN / CAN’T öğeleri öğretilmeye çalışılmaktadır. • 4.Ünitede My Daily Routine ünitesidir. Bu ünitede zaman kavramları öğretilerek geçmiş zaman, gelecek zaman gibi unsurların kavratılmaya çalışılması esas alınmıştır. He, she,ıt, you, we, they kelimeleri öğretilmeye çalışılmaktadır. • 5.Ünitede ise Health başlıklı bir ünitedir. Birbilerine tavsiyeler veren cümleler öğretilmektedir. • 6.ünitede Filmler konusu işlenirken, • 7.Ünitede parti vermek ile ilişkilendirilen kelimelerin öğretilmesi esas alınmıştır. • Birthday : Doğum günü, candle : Mum, candy; şeker, celebration: kutlama gibi kelimelerin öğretilmesi amaçlanmaktadır. • Son olan ünitemiz festıvals adlı bir ünitedir. Günlük aktivitelerimizde kullandığımız zaman dilimi olan geniş zamanı anlamamızı sağlayan bir ünitedir. Ünitelerin doğru öğrenilmesi için ve bilginin desteklenmesi için, 5.sınıf İngilizce testi çözmeniz gerekmektedir.

5.Sınıf İngilizce Dersi İle İlgili Test Çözmek

5.sınıf İngilizce dersi, farklı bir dil olmasında ötürü dersi derste öğretmemizden iyi dinleyerek kısa notlar tutmalıyız. Her gün kelime darağacımızı genişletmeyi kendimize ilke edinirsek İngilizce dersinde daha başarılı oluruz. Ayrıca yeni kelimeler ve yeni cümleler görmek adına farklı sorular inceleyerek,5.sınıf İngilizce testi çözmemiz hem sınava yardımcı olur hem de kelime öğrenmemize destek olabilmektedir.

5.Sınıf İngilizce Dersiyle Alakalı Test Çözmenin Önemi Nedir?

5.sınıf İngilizce testi çözmenin amacı İngilizce dersinde en önemli unsur her gün yeni kelimeler öğrenebilmektir. Yeni kelimeler öğrenmek için farklı soru tiplerine bakmamız bizim yararımıza olacaktır.