6.Sınıf matematik testi çöz

Sınıf Ders Ünite Seviye Git
BaşlıkTanımAksiyon
6.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar6.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler ÇarpanlarTest Çöz
6.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar 26.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar 2Test Çöz
6.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar 36.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar 3Test Çöz
6.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar 46.Sınıf Matematik Doğal Sayılar Kümeler Çarpanlar 4Test Çöz
6.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler6.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve KesirlerTest Çöz
6.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler 26.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler 2Test Çöz
6.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler 36.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler 3Test Çöz
6.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler 46.Sınıf Matematik Tam Sayılar ve Kesirler 4Test Çöz
6.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim ve Oran6.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim ve OranTest Çöz
6.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim ve Oran 26.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim ve Oran 2Test Çöz

6.Sınıf Matematik Dersine Çalışırken Müfredata Uygun Testlerin Adresi

6.sınıf Matematik dersi, öğrencilerin zor olarak gördüğü ve kafalarının sıklıkla karıştığı bir ders alanıdır. Genellikle bu dersin zor olduğunu ve çalışmaktan sıkıldıklarını dile getirirler. 6.Sınıf Matematik testleri müfredat uygun olarak hazırlanır. 6.Sınıf Matematik dersi müfredat konuları 6 üniteden oluşmaktadır. • 1.Ünite, doğal sayılar, doğal sayılarda işlemler ve kümelerin işlendiği konular bulunmaktadır. Öğrencilere bu ünitede doğal sayılarda toplama, çıkartma, çarpma ve bölme işlemleri öğretilmeye çalışılmaktadır. • 2.Ünite de ise tam sayılar, kesirlerde işlemler konuları anlatılmaktadır. Bu ünitede tam sayılar, mutlak değer, tam sayıları karşılaştırma adlı hususlar işlenmektedir. • 3.Ünite de ondalık gösterim ve cebirsel ifadeler karşımıza çıkmaktadır. Bu ünitede ondalık gösterimlerle çarpma ve bölme işlemleri, ondalık gösterimli işlemlerin sonuçlarını tahmin etme gibi noktalara değinilmektedir. • 4.Ünite cebirsel konuları, verilerle yapılan işlemler ve bu işlemlerin değerlendirmesi gibi konular anlatılmaktadır. • 5.Ünite de karşımıza açılar ve alan ölçme konuları çıkmaktadır. Bu ünite kapsamında komşu, tümler, bütünler ve ters açılar gibi hususları öğrenciye öğretmek amaçlanmıştır. • 6.Ünite olan son ünitede çember, geometrik cisimler ve sıvı ölçme konuları anlatılmaktadır. Konu kavrama testleri sizler için online olarak derssati.net tarafından hazırlamaktadır. Sitemiz üzerinde 6.sınıf matematik testi çözerek kendinizi deneyebilir eksik konularını tespit edip ders çalışma programınızı düzenleyebilirsiniz.

6.Sınıf Matematik Dersine Çalışırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Matematik gibi sayısal dersler yazılarak çalışılmalıdır, yazılarak çalışılan derslerin hem kalıcılığı fazla olur hem de pratik yapmanız fazlalaşır. Ders sonrası yapılan tekrarlarla derste işlenen konular pekiştirilmelidir. Özellikle 6.Sınıf matematik testleri ile konulardan olan doğal sayılar, tam sayılar, veri toplama ve veri analizi gibi konular oldukça eğlenceli ve dersi sevmemize sebep olan konulardandır. Son olarak matematik tekrar yapılarak ve birden fazla soru çeşitliliğiyle 6. Sınıf matematik testi çözerek başarılı olabileceğiniz bir derstir.

6.Sınıf Matematik Dersiyle Alakalı Test Çözümleri Nasıl Yapılmalıdır?

Derecenize ve çalıştığınız konulara uygun testler çözmeniz yapacağınız ilk iş olmalıdır. Kolay olan soru ve testlerden başlayıp, zor olan sorulara yönelmeniz gerekmektedir. Dikkatinizi dağıtmadan farklı soru tipleri görmeyi amaçlayınız. Matematik gibi sayısal dersler de her zaman soru çeşitliliğini arttırmak yararınıza olacaktır. Bu sebeple birbirinden farklı, son müfredata uygun; kolay, orta, zor kapasiteli seçenekleriyle “derssaati.net” sitesinin sizler için hazırladığı 6.sınıf matematik testlerini çözebilirsiniz.