SORU: Kalan Süreniz:


Saltanat ne zaman kaldırıldı?

Cevap:

Lozan Barış Antlaşması ne zaman imzalandı?

Cevap:

Boğaz geçişleri Türkiye’nin başkanlığını yaptığı hangisi komisyon denetlemesine Lozan Antlaşması ile bırakılmış oldu?

Cevap:

Hatay sorunu 1939’da …………….ile imzalanan ………………Antlaşması ile çözülmüş oldu ve Hatay Türkiye’ye bağlandı. Buna göre noktalı yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Cevap:

Şeyh Sait isyanını bastırmak için aşağıdaki kanunlardan hangisi çıkarıldı?

Cevap:

Atatürk “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacak fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. “sözünü hangi olaydan sonra söylemiştir?

Cevap:

Resmi işlerdeki kargaşayı sona erdirmek ve bireylerde bulunan unvanları, lakapları ortadan kaldırarak halk arasında eşitlik oluşturmak amacıyla aşağıdaki yeniliklerden hangisi yapılmıştır?

Cevap:

Kadınlara ………yılında belediye seçimlerine katılma hakkı………..yılında muhtarlık seçimlerine katılma hakkı……..yılında milletvekili seçme ve seçilme hakkı verilmiştir. Buna göre boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Cevap:

Köylünün ekonomik anlamda rahatlamasını sağlamak ve tarım alanında yeniliklere öncü olması adına aşağıdaki yeniliklerden hangisi yapıldı?

Cevap:

Saltanat kaldırıldıktan sonra aşağıdaki padişahlardan hangisi ülkeyi terk etti?

Cevap:
  

test çöz

DENEME SINAVI


  • Soru Sayısı:10
  • Süre: 10 Dakika

Testlerimiz çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli olarak hazırlanmaktır. Çoklu seçmeli sorularda birden fazla seçenek seçmeniz mümkündür.

NOT : MOBIL KULLANICILAR LUTFEN TELEFONUNUZU YATAY HALE GETIRINIZ!

Başla