SORU: Kalan Süreniz:


Bir su deposu, içi su ile dolu iken 480 kg gelmektedir. Yarısı su doluyken 300 kg gelmektedir. Bu su deposu boşken kaç kg gelir?

Cevap:

Aybüke, babasından aldığı harçlığın 17{1\over7} si ile kitap, 12{1\over2} si ile de bilgisayar oyunu almıştır. Geriye 20 tl parası kaldığına göre Aybüke’nin babasından aldığı harçlık ne kadardır?   

Cevap:

Ahmet ve Yavuz elma toplamaktadır. Ahmet’in topladığı elma sayısı Yavuz’un topladığı elmaların sayısının üçte birinden 4 fazladır. Yavuz topladığı elmaların 16{1\over6} sını Ahmet’e verdiğide, Ahmet ve Yavuz’un elma sayıları eşit oluyor. Buna göre Ahmet kaç elma toplamıştır?

Cevap:

Cevap:

Cevap:

5x-2y-10=0 denklemi verilen doğrunun üzerinde, aşağıdaki noktalardan hangisi bulunmaktadır.Cevap:

3x-y=0 doğrusunun grafiği hangisinde doğru verilmiştir?

Cevap:

Ali amca bakkalında şeker bayramı için şeker satmaktadır. Bir kilo şekerin kilosu 15 TL olduğuna göre satılan şeker(x) ile kazanılan para(y) arasındaki ilişkinin doğrusal denklemi aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap:

5x2+3x(x+1)=5\LARGE{5x^2+3 \over x(x+1)}=5 olduğuna göre x kaçtır?

Cevap:

Bir öğretmen 1 saatte 45 dakika derse girip 15 dakika teneffüs yapmaktadır. Buna göre hafta içi 20 hafta sonu 15 derse giren bir öğretmenin 1 ay sonunda toplamda girdiği derslerin sürelerinin toplamı yaptığı teneffüslerin süresinden kaç dakika fazladır?

Cevap:
  

test çöz

8.Sınıf Matematik Doğrusal Denklemler 2


Testlerimiz çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli olarak hazırlanmaktır. Çoklu seçmeli sorularda birden fazla seçenek seçmeniz mümkündür.

NOT : MOBIL KULLANICILAR LUTFEN TELEFONUNUZU YATAY HALE GETIRINIZ!

Başla

8.Sınıf Matematik Doğrusal Denklemler 2 Diğer Testler