SORU: Kalan Süreniz:


Aşağıdakilerden hangisi iletişimi zorlaştıran davranışlardan birisidir?

Cevap:

Bireylerin yaşam bütünlüğü ve ceza sınırları tehdit unsuru haline getirilemez ve bunların ölçütleri kanunlarla belirtilen şekillerde sınırlıdır. Buna göre aşağıdakilerden hangisi bunu destekleyen yasal kaynaktır?

Cevap:

Yayın organların kontrol edilerek aykırı bulunan içeriklerin engellenmesine ne isim verilir?

Cevap:

Aşağıdakilerden hangisi iletişim türlerinden birisi değildir?

Cevap:

Temel hak ve özgürlüklerin başlangıç ve bitiş noktası aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru verilmiştir?

Cevap:

Asılsız haberlerle ilgili ortaya çıkan kötü imajın düzeltilmesi veyahut haber kirliliğinin ortadan kaldırılmasıyla, gerçeği yansıtmayan durumun gerçek halinin paylaşılması durumuna ne isim verilir?

Cevap:

Bireylerin başkalarını da etkilediği bir alan içerisindeki eylemlerin tümüne……denirken, başkalarının etkilenmediği ve sadece kendi çevresi içerisindeki bireylere özel olan duruma ise…..denir. Buna göre boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Cevap:

İletişim ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

Cevap:

Bir kişiye “merhaba” demek iletişimi……….bir söylemken, “hoşça kal” demek iletişimi……..bir söylemdir. Buna göre boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Cevap:

İnsanların başka yaşamları sınırlandırmadan, kısıtlamadan, zarar vermeden kendi yaşamlarında dilediklerini yapma durumuna ne isim verilir?

Cevap:
  

test çöz

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Birey ve Toplum 2


  • Soru Sayısı:10
  • Süre: 10 Dakika

Testlerimiz çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli olarak hazırlanmaktır. Çoklu seçmeli sorularda birden fazla seçenek seçmeniz mümkündür.

NOT : MOBIL KULLANICILAR LUTFEN TELEFONUNUZU YATAY HALE GETIRINIZ!

Başla