SORU: Kalan Süreniz:


Adrenalin hormonu salgılamakla beraber, yer yer heyecan, korku, şaşırma ve benzeri ani etki tepki durumlarında ön plana çıkan ve baskın bir rol oynayan salgı bezi hangisidir ?

Cevap:

1-üremi, 2-nefrit, 3-böbrek taşı.Yukarıdakilerin hangisi ya da hangileri boşaltım sistemi hastalıklarından biridir ?

Cevap:

Yaygın olarak insanlık tarihinde kendisine yer edinen ve buna dönük çalışmalar yapılar göz kusurları şunlardır : 1-…….:uzağı görememek 2-………:yakını görememek 3-………..:bulanık görmek 4-………..:net görüntü oluşmama Verilen bu kısa bilgilere göre göz kusurları aşağıdakilerden hangisinde doğru bir sırayla verilmiştir ?

Cevap:

Gözün nemli kalmasını, yaşatmasını ve bununla birlikte temizlenmesini ………..sağlar. Buna göre noktalı yere aşağıdakilerden hangisidir gelmelidir ?

Cevap:

1-iç kulaktan oval pencereye iletim 2-Son olarak sinirler aracılığıyla beyin merkezine iletilmesi 3-Ardından oval pencereden salyangoza gönderim 4-kulak kepçesi ile dalgaların toplanıp iç kulağa iletilmesi Yukarıda karışık halde verilen işlemlerin işitme oluşumu sırasındaki düzene gelmeleri için aşağıdaki sıralardan hangisine sahip olmaları gereklidir ?

Cevap:

1-Uyarı mesajı 2-Tepki 3-Mesaj 4-Uyarı Karışık bir sıralamada verilen yukarıdaki sinir öğelerini sırasına uygun şekilde nasıl dizmeliyiz ?

Cevap:

Östaki borusu ve oval pencere aşağıdaki bölümlerimizden hangisinde bulunmaktadır ?

Cevap:

Göz, yapısı ile aşağıdaki tabakalardan hangisini içermez ?

Cevap:

Gerek merceklerle gerekse ameliyatlarla beraber büyük oranda gelişim sağlayan ve düzeltilmesine yönelik ilerleme kaydedilen rahatsızlık türü aşağıdakilerden hangisidir ?

Cevap:

Aşağıdakilerden hangisi sonradan kazanılan reflekslerden biridir ?

Cevap:
  

test çöz

6.Sınıf Fen Vücudumuzdaki Sistemler ve Sağlığı 2


  • Soru Sayısı:10
  • Süre: 10 Dakika

Testlerimiz çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli olarak hazırlanmaktır. Çoklu seçmeli sorularda birden fazla seçenek seçmeniz mümkündür.

NOT : MOBIL KULLANICILAR LUTFEN TELEFONUNUZU YATAY HALE GETIRINIZ!

Başla