SORU: Kalan Süreniz:


25 ve 50 kuruşluk madeni paralarından kumbarasında 12 tane parası olduğunu sayan Feyyaz, toplamda 5 ₺ parası olduğunu hesaplamıştır. Buna göre Feyyaz’ın 50 kuruşluk madeni paraları, 25 kuruşluk madeni paralarından kaç ₺ daha fazladır?

Cevap:

Aşağıdakilerden hangisi ondalık sayılar ile ilgili kesin bir bilgidir?

Cevap:

200 m yol gidecek olan bir kaplumbağa, 1.gün yolun yarısını, 2.gün kalan yolun yarısını, 3.gün kalan yolun yarısını, 4.gün kalan yolun yarısını ve 5.gün geriye kalan yolun tamamını gitmiştir. Buna göre kaplumbağanın 2.ve 5.günde gittiği yolların toplamı kaçtır?

Cevap:

Çocuğun bir adımı 75 cm ve babasının bir adımı ise 125 cm ‘dir. Buna göre çocuk 50 adım, babası ise 60 adım attıktan sonra dinlenmişlerdir. Çocuk kaç adım daha atarsa babası kadar yol kat etmiş olacaktır ?

Cevap:

5 saniyede 50 ürün üreten bir fabrikada 3000 ürün bir kutu olacak şekilde paketleniyor. Buna göre 1 günde kaç kutu ürün bu fabrikada paketlenmiş olur?

Cevap:

300 km yolu saatte 75 km hız ile alan bir araç, yolun önce 6’da 5’ini sonra kalanın yarısını kaç dakikada alır?

Cevap:

Kedi ve horozu meşhur bir köyde, toplam 12 tane hayvan bulunmaktadır. Nesilleri tükenmekte olan bu hayvanlar, türlerinin son örnekleridir. Bu hayvanların ayak sayıları toplamı 40 olduğuna göre kedi sayısı, hayvan sayısının kaç katıdır?

Cevap:

Yeni doğan ve aylık 13 cm boy atan zürafa ile yeni doğan ve aylık 3 cm boy atan bir kangurunun 9 ay sonunda boy farkının %25’i kaçtır?

Cevap:

(A+B)/(A-B) = 7/11 olduğuna göre A.B kaç olabilir ?(A ve B tam sayıdır.)

Cevap:

Kilosu 8 ₺ olan muz ile kilosu 6 ₺ olan elmadan sırasıyla 125 ve 200 gram alındığında 20 liraya verilecek olan para üstü ne kadardır?

Cevap:
  

test çöz

6.Sınıf Matematik Ondalık Gösterim ve Oran 4


  • Soru Sayısı:10
  • Süre: 10 Dakika

Testlerimiz çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli olarak hazırlanmaktır. Çoklu seçmeli sorularda birden fazla seçenek seçmeniz mümkündür.

NOT : MOBIL KULLANICILAR LUTFEN TELEFONUNUZU YATAY HALE GETIRINIZ!

Başla